Näidustused

Kehamassiindeks üle 30
See number ei ole absoluutne, vaid sõltub pigem patsiendi varasemast maksimumkaalust. Samuti on oluline, kas ja millised on kaaasuvad haigused. Patsientidel on soovitatav lõikusele eelnevalt viia ennast paremasse füüsilisse vormi ehk liikuda rohkem ja süüa kvaliteetsemat toitu

Vanus (üle 18)
Soovitatav vanus opereeritavatel patsientidel peaks jääma 18 või 60 eluaasta vahele. Üle 60 aastaste patsientide puhul on lõikus võimalik, kuid sõltub üldtervislikult seisukorrast. Parim on lõigata patsienti enne kaasuvate haiguste tekkimist, takistamaks sel moel areneva haiguse edasi kulgu.

Patsiendi teadmised ülekaalust ja elustiili muutmise vajadusest
Teisisõnu peaks patsient aru saama, et rasvumine on krooniline haigus ja operatsioon on ainus tõhus meetod sellest vabanemiseks. Operatsioon on aga kõigest vahend, kestvate ja rahuldavate tulemuste saavutamiseks peab patsient olema valmis muutma nii oma elustiili kui ka toitumisharjumusi. Soovitatav on lõikusele eelnevalt proovida kõiki teisi kaalulangetamise meetodeid ning jätma operatsioon viimaseks võimaluseks. Patsient peab olema tugev nii füüsiliselt kui vaimselt, et tulla toime muutuste ning potentsiaalsete probleemidega lõikuse järgselt.

Suitsetamine ja alkohol
Patsientidel on soovitatav 2 nädalat enne lõikust mitte suitsetada ja kasutada antud võimalust suitsetamisest loobumiseks. Alkoholiprobleemidega patsiente ei opereerita.

Registreeri aeg konsultatsioonile!

(Required)