Maovähendusoperatsioonid

Bariaatriline kirurgia ehk maovähendusoperatsioonid on tõestatult kõige efektiivsem rasvumise ravimeetod. Kehakaalu probleemide tekkel mängivad kõige olulisemat rolli eluviisid, kuid sõltuvalt individuaalsetest ainevahetuse eripäradest võib osal sarnaste eluviisidega inimestel tekkida raskusi normaalkaalus püsimisega. Tihti on kehakaalu tõus kontrolli alt väljunud juba väga noores eas ning rasvunud inimesel on enamasti väga keeruline taas normaalkaalu saavutada. Korduvad dieedid vähendavad põhiainevahetust ning peale ajutist kaalulangust lõpptulemuseks on tavaliselt kehakaalu tõus isegi siis, kui püsiv tarbitud kalorite hulk langeb.

Maovähendusoperatsiooni eesmärk on vähendada näljatunnet ja söögiisu. Osa operatsiooni toimest on otseselt mao mahu vähenemisega seotud ehk korraga mahub makku väiksem toidukogus ja maovenitus annab ajju signaali täiskõhutundest. Lisaks väheneb muudetud anatoomia tõttu näljahormoon greliini eritumine. Nende muutuste tulemusena tarbib inimene vähem kaloreid ning väheneb rasvkoe osakaal. Kaotades operatsiooni tulemusena olulise osa ülekaalust, on inimesel suurepärane võimalus muuta oma eluviis sportlikuks ning seeläbi elada palju tervemana kogu elu

Maovähendusoperatsiooni peamine eesmärk ongi inimese elukvaliteedi parandamine ning eluea pikendamine.

Sleeve mao resektsioon

Pikisuunaline- e. “sleeve” mao resektsioon on operatsioon mille käigus eemaldatakse suurem osa maost nn. varrukakujuliselt (ingl. k. sleeve = varrukas). Järele jääb vähenenud mõõtmetega torukujuline magu, mille tõttu magu mahutab oluliselt vähem toitu ja tekib kiiresti küllastustunne. Mao mahtu vähendatakse umbes 10 korda. Sleeve operatsiooni tagajärjel väheneb söögiisu (näljatunne) ning vähenevad söödavaid toidukogused. Söögiisu langus on seotud keerulise biokeemilise protsessiga, milles võtmeosa on näljahormoon greliini tootmise vähendamisel, kuna eemaldatakse mao osa, mis seda hormooni produtseerib. Lisaks toimib otsene täiskõhutunde saavutamise efekt, kuna väike magu täitub kiiremini. Erinevus bypass operatsioonist seisneb toidu loomuliku teekonna säilitamises seedetraktis ja sellest tulenevalt vitamiinide ja mikroelementide ainevahetuse mittehäirimises.  Samuti on oluline eelis edaspidise gastroskoopia võimalikkus (bypass operatsiooni järgselt ei ole osa seedetraktist enam gastroskoobiga nähtav)

Algselt oli see meetod mõeldud esimese etapina suuremahulise maost möödajuhtiva operatsiooni eel (teine etapp järgnes u. poole aasta pärast), kuid nüüdseks on sellest saanud maailmas domineeriv bariaatriline operatsioon

Operatsioon teostatakse laparoskoopiliselt – tehakse neli 0,5 – 1 cm pikkust nahalõiget ja üks 2,5 – 3 cm pikkune nahalõige ( mao resektaadi väljutamiseks). Operatsioon kestab 30 min – 1,5 tundi.

SLEEVE operatsiooni hind – 5800 EUR

Mini bypass operatsioon

Operatsiooni käigus moodustatakse mao väikesest kõverikust 15-20 cm pikkune ja u. 50 – 75 ml mahuga torukujuline uus magu. Seejärel otsitakse üles peensoole algusosa ja mõõdetakse välja sellest 150 – 200 cm kaugusel asuv peensooleling, mis ühendatakse uue väikese maoga. Operatsiooni tulemusena liigub allaneelatud toit läbi väikse mao otse peensoolde jättes vahele suure mao, kaksteistsõrmiksoole ja peensoole algusosa. Peensoole keskmine pikkus on 600cm, mini-bypassi järgselt jääb sellest toidu jaoks läbitavaks 400 – 450 cm.

Kaalulangusefekt on võrreldes tavalise bypass – või sleeve operatsiooniga samaväärne või pisut suurem on (70-80% ülekaalust), kuid võrreldes bypass operatsiooniga on operatsiooniaeg lühem ning sisemiste songade tekkerisk väiksem.

Mini bypass operatsiooni hind – 5800 EUR

Arvuta oma kehamassi indeks

Kehamassiindeksi kalkulaator
Kasuta seda kalkulaatorit arvutamaks kehamassiindeksit
Pikkus
cm.
Palun sisesta väärtus vahemikus 125-225
Kaal
kg.
Palun sisesta väärtus vahemikus 10.0-500.0
Pikkus
ft.
in.
Palun sisesta väärtus vahemikus 4.2 kuni 7.3
Kaal
lb.
st.
Palun sisesta väärtus vahemikus 22.0 kuni 1000.0
Arvuta kehamassiindeks
Kasuta seda kalkulaatorit arvutamaks oma kehamassiindeksit, et saada teada oma ideaal kaal

Registreeri aeg konsultatsioonile!

(Required)